HomePortalGalleryБарајРегистрирајте сеВлез
Главно мени

--------------------
--------------------
--------------------
 
Latest topics
» Постхумно уште две награди за Тоше во Хрватска
Парите од нелегалните изданија за семејството на Тоше I_icon_minitimeПон Jул 19, 2010 8:21 pm by Anali

» Nokia 8800 Gold Arte Triband 3G Unlocked Phone......500Euros
Парите од нелегалните изданија за семејството на Тоше I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:28 pm by Jake100

» Canon LEGRIA HF20 HD Camcorder.......600Euros
Парите од нелегалните изданија за семејството на Тоше I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:27 pm by Jake100

» Canon EOS 450D 12MP DSLR Camera---300Euro
Парите од нелегалните изданија за семејството на Тоше I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:27 pm by Jake100

» Apple iPhone 3G S 32GB(Speed) Quadband 3G HSDPA GPS Unlocked Phone....300Euros
Парите од нелегалните изданија за семејството на Тоше I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:26 pm by Jake100

» Nikon D700 12MP DSLR Camera---800Euro
Парите од нелегалните изданија за семејството на Тоше I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:25 pm by Jake100

» Koji je poslednji film koji ste gledali?
Парите од нелегалните изданија за семејството на Тоше I_icon_minitimeВто Мар 03, 2009 9:23 pm by sonja_tose

» BUKET ZA TOSETA- Kurir 21.05.2008
Парите од нелегалните изданија за семејството на Тоше I_icon_minitimeВто Мар 03, 2009 9:18 pm by sonja_tose

» tose angel
Парите од нелегалните изданија за семејството на Тоше I_icon_minitimeВто Мар 03, 2009 9:01 pm by sonja_tose

Радио во живо
 
 
 
 

Share
 

 Парите од нелегалните изданија за семејството на Тоше

Go down 
АвторПорака
Admin
Admin
Admin

Број на мислења : 46
Join date : 2008-04-05
Age : 35
Местолокација : Krusevo

Парите од нелегалните изданија за семејството на Тоше Empty
ПишувањеПредмет: Парите од нелегалните изданија за семејството на Тоше   Парите од нелегалните изданија за семејството на Тоше I_icon_minitimeЧет Јан 15, 2009 6:00 pm

Парите од нелегалните изданија за семејството на Тоше

Откако неодамна се крена голема врева околу компилацијата „Хитови“ на Тоше Проески, издадени нелегално од српската издавачка куќа „Хајфај центар“, на тоа реагираше семејството на ѕвездата и скопската продукција „Аворд“ чиј ексклузивец беше Тоше. Имено, „Аворд“ и „Хајфај центар“ се договорија проблемот во врска со ова издание да го решат без судска постапка. Заедно со семејството на Тоше е договорено, од емотивни причини, веќе испечатеното количество да не се уништува, а средствата од продажбата ќе бидат пренасочени кон семејството Проески.


Извор: весник Време
Вратете се на почетокот Go down
http://krusevo.macedonianforum.net
 
Парите од нелегалните изданија за семејството на Тоше
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Новости :: Актуелни новости-
Отиди до: