HomePortalGalleryБарајРегистрирајте сеВлез

Главно мени

--------------------
--------------------
--------------------
 
Latest topics
» Постхумно уште две награди за Тоше во Хрватска
Foro gratis : Крушево - Portal I_icon_minitimeПон Jул 19, 2010 8:21 pm by Anali

» Nokia 8800 Gold Arte Triband 3G Unlocked Phone......500Euros
Foro gratis : Крушево - Portal I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:28 pm by Jake100

» Canon LEGRIA HF20 HD Camcorder.......600Euros
Foro gratis : Крушево - Portal I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:27 pm by Jake100

» Canon EOS 450D 12MP DSLR Camera---300Euro
Foro gratis : Крушево - Portal I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:27 pm by Jake100

» Apple iPhone 3G S 32GB(Speed) Quadband 3G HSDPA GPS Unlocked Phone....300Euros
Foro gratis : Крушево - Portal I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:26 pm by Jake100

» Nikon D700 12MP DSLR Camera---800Euro
Foro gratis : Крушево - Portal I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:25 pm by Jake100

» Koji je poslednji film koji ste gledali?
Foro gratis : Крушево - Portal I_icon_minitimeВто Мар 03, 2009 9:23 pm by sonja_tose

» BUKET ZA TOSETA- Kurir 21.05.2008
Foro gratis : Крушево - Portal I_icon_minitimeВто Мар 03, 2009 9:18 pm by sonja_tose

» tose angel
Foro gratis : Крушево - Portal I_icon_minitimeВто Мар 03, 2009 9:01 pm by sonja_tose

Радио во живо
 
 
 
 
Site Meter
Барај
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Постхумно уште две награди за Тоше во Хрватска
Foro gratis : Крушево - Portal I_icon_minitimeЧет Фед 05, 2009 11:51 am by Admin
Постхумно уште две награди за Тоше во Хрватска

Foro gratis : Крушево - Portal Tose-mala

Во Опатија, во Кристалната дворана на хотелот Кварнер, ќе бидат доделени наградите ХрТоп20 за 2008-ма година. Меѓу добитниците е и нашата музичка легенда Тоше Проески.

Имено, неговите песни Несаница и Још и данас замириши трешња се избрани за хитови на годината во Забавна и Поп-рок …


[ Full reading ]
Comments: 3
Најавен нов албум за Тоше Проески
Foro gratis : Крушево - Portal I_icon_minitimeВто Јан 20, 2009 4:04 pm by Admin
Најавен нов албум за Тоше Проески

Foro gratis : Крушево - Portal Tose4

Британскиот продуцент Енди Рајт, кој соработуваше со Тоше Проески на англискиот албум „The Hardest Thing” , најави смимање на трибјут албум во чест на прерано загинатата балканска ѕвезда. Како што дознава српскиот весник „Blic“ на албумот би требало да гостуваат големи свестски музички ѕвезди кои соработувале со Рајт, …


[ Full reading ]
Comments: 0
Проектот „Крушево - етно град“ награден
Foro gratis : Крушево - Portal I_icon_minitimeВто Јан 20, 2009 2:28 pm by Admin
Проектот „Крушево - етно град“ награден

Факултетот за туризам од Скопје денеска ја додели плакетата за најдобра идеја за промоција на туризмот во Република Македонија на невладината огранизација „Прима центар“ за проектот „Крушево - етно град“.

Признанието и поддршката, според Ранко Петровиќ од „Прима центар“, е поради тоа што проектот е самоодржлив и парите вложени во него ќе бидат вратени …


[ Full reading ]
Comments: 0
РАЗБОЈНИШТВО ВО КРУШЕВО
Foro gratis : Крушево - Portal I_icon_minitimeВто Јан 20, 2009 2:25 pm by Admin
РАЗБОЈНИШТВО ВО КРУШЕВО
Краделе цигари со украдено „рено 4“

Двајца прилепчани украле автомобил „рено 4“ од Прилеп, па со него се упатиле кон Крушево и провалиле во драгсторот „Дора“, од каде што украле 365 штеки цигари. Двете кражби биле извршени завчера, кога прво околу 2 часот по полноќ, 29-годишниот З. З. и неговиот партнер, кој се уште е во бегство, го украле автомобилот на прилепчанецот …


[ Full reading ]
Comments: 0
Над 2500 туристи од земјава и странство престојуваат во Крушево
Foro gratis : Крушево - Portal I_icon_minitimeПон Јан 19, 2009 1:16 pm by Admin
Над 2500 туристи од земјава и странство престојуваат во Крушево

Foro gratis : Крушево - Portal Krusevo

Над 2500 туристи од Србија, Словенија, Хрватска, Холандија и од повеќе градови во Македонија престојуваат во Крушево. Во хотелите Монтана и Панорама, во детското одморалиште Шула Мина слободни места нема. И приватните сместувачки капацитети целосно се исполнети. По пет години …


[ Full reading ]
Comments: 0
Парите од нелегалните изданија за семејството на Тоше
Foro gratis : Крушево - Portal I_icon_minitimeЧет Јан 15, 2009 6:00 pm by Admin
Парите од нелегалните изданија за семејството на Тоше

Откако неодамна се крена голема врева околу компилацијата „Хитови“ на Тоше Проески, издадени нелегално од српската издавачка куќа „Хајфај центар“, на тоа реагираше семејството на ѕвездата и скопската продукција „Аворд“ чиј ексклузивец беше Тоше. Имено, „Аворд“ и „Хајфај центар“ се договорија проблемот во врска со ова издание да го решат без …


[ Full reading ]
Comments: 0
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета:
:: Си ја заворавив лозинката!
Реклами

Кој е он-лајн?
In total there is 1 user online :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 26 во Пет Мар 29, 2013 1:08 am
Statistics
Постојат b>272 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е seestjaish

Нашите членови се испратиле точно 189 мислења in 85 subjects