HomePortalGalleryБарајРегистрирајте сеВлез
Главно мени

--------------------
--------------------
--------------------
 
Latest topics
» Постхумно уште две награди за Тоше во Хрватска
Постхумно уште две награди за Тоше во Хрватска I_icon_minitimeПон Jул 19, 2010 8:21 pm by Anali

» Nokia 8800 Gold Arte Triband 3G Unlocked Phone......500Euros
Постхумно уште две награди за Тоше во Хрватска I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:28 pm by Jake100

» Canon LEGRIA HF20 HD Camcorder.......600Euros
Постхумно уште две награди за Тоше во Хрватска I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:27 pm by Jake100

» Canon EOS 450D 12MP DSLR Camera---300Euro
Постхумно уште две награди за Тоше во Хрватска I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:27 pm by Jake100

» Apple iPhone 3G S 32GB(Speed) Quadband 3G HSDPA GPS Unlocked Phone....300Euros
Постхумно уште две награди за Тоше во Хрватска I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:26 pm by Jake100

» Nikon D700 12MP DSLR Camera---800Euro
Постхумно уште две награди за Тоше во Хрватска I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:25 pm by Jake100

» Koji je poslednji film koji ste gledali?
Постхумно уште две награди за Тоше во Хрватска I_icon_minitimeВто Мар 03, 2009 9:23 pm by sonja_tose

» BUKET ZA TOSETA- Kurir 21.05.2008
Постхумно уште две награди за Тоше во Хрватска I_icon_minitimeВто Мар 03, 2009 9:18 pm by sonja_tose

» tose angel
Постхумно уште две награди за Тоше во Хрватска I_icon_minitimeВто Мар 03, 2009 9:01 pm by sonja_tose

Радио во живо
 
 
 
 

Share
 

 Постхумно уште две награди за Тоше во Хрватска

Go down 
АвторПорака
Admin
Admin
Admin

Број на мислења : 46
Join date : 2008-04-05
Age : 35
Местолокација : Krusevo

Постхумно уште две награди за Тоше во Хрватска Empty
ПишувањеПредмет: Постхумно уште две награди за Тоше во Хрватска   Постхумно уште две награди за Тоше во Хрватска I_icon_minitimeЧет Фед 05, 2009 11:51 am

Постхумно уште две награди за Тоше во Хрватска

Постхумно уште две награди за Тоше во Хрватска Tose-mala

Во Опатија, во Кристалната дворана на хотелот Кварнер, ќе бидат доделени наградите ХрТоп20 за 2008-ма година. Меѓу добитниците е и нашата музичка легенда Тоше Проески.

Имено, неговите песни Несаница и Још и данас замириши трешња се избрани за хитови на годината во Забавна и Поп-рок категорија. На свеченото доделување нема да има претставници од Македонија, туку наградите по манифестацијата ќе бидат испратени до семејството Проески во Крушево.Освен Тоше, меѓу лауреатите се и Нина Бадриќ (најдобра поп-рок пејачка), Северина (најдобра пејачка во забавна категорија), Тони Цетински (пејач на годината во поп-рок категорија), Халид Бешлиќ (пејач на годината во забавна категорија), Прљаво казалиште (најдобра поп-рок група), Баруни (најдобра група во забавна категорија), и Франка и Админ – надежи на годината во поп-рок и забавна категорија.
Вратете се на почетокот Go down
http://krusevo.macedonianforum.net
ToseБрој на мислења : 4
Join date : 2009-02-09

Постхумно уште две награди за Тоше во Хрватска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Постхумно уште две награди за Тоше во Хрватска   Постхумно уште две награди за Тоше во Хрватска I_icon_minitimeПон Фед 09, 2009 12:49 am

Тоше беше најдобар не само за овие простори и за многу подалеку се надеваме дека албумот the hardest things ќе допре до ушите на оние кои многу малку знаат за него ,ако постојат такви
Вратете се на почетокот Go down
sonja to
ГостинПостхумно уште две награди за Тоше во Хрватска Empty
ПишувањеПредмет: CD-The hardest thing   Постхумно уште две награди за Тоше во Хрватска I_icon_minitimeНед Апр 19, 2009 9:45 pm

Ove pesme su fenomenalne!Pesma Guilty je moja omiljena pesma!
Вратете се на почетокот Go down
AnaliБрој на мислења : 1
Join date : 2009-04-19
Age : 42
Местолокација : Srbija-Lazarevac

Постхумно уште две награди за Тоше во Хрватска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Постхумно уште две награди за Тоше во Хрватска   Постхумно уште две награди за Тоше во Хрватска I_icon_minitimeПон Jул 19, 2010 8:21 pm

Sta se desava na ovom sajtu ,zar nema vise nikakvih vesti o Tosi i sve sto je vezano za njega?
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Постхумно уште две награди за Тоше во Хрватска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Постхумно уште две награди за Тоше во Хрватска   Постхумно уште две награди за Тоше во Хрватска I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Постхумно уште две награди за Тоше во Хрватска
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Новости :: Актуелни новости-
Отиди до: