Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomePortalGalleryLatest imagesБарајРегистрирајте сеВлез
Главно мени

--------------------
--------------------
--------------------
 
Latest topics
» Постхумно уште две награди за Тоше во Хрватска
Edna godina bez TOSE*** I_icon_minitimeПон Jул 19, 2010 8:21 pm by Anali

» Nokia 8800 Gold Arte Triband 3G Unlocked Phone......500Euros
Edna godina bez TOSE*** I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:28 pm by Jake100

» Canon LEGRIA HF20 HD Camcorder.......600Euros
Edna godina bez TOSE*** I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:27 pm by Jake100

» Canon EOS 450D 12MP DSLR Camera---300Euro
Edna godina bez TOSE*** I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:27 pm by Jake100

» Apple iPhone 3G S 32GB(Speed) Quadband 3G HSDPA GPS Unlocked Phone....300Euros
Edna godina bez TOSE*** I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:26 pm by Jake100

» Nikon D700 12MP DSLR Camera---800Euro
Edna godina bez TOSE*** I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:25 pm by Jake100

» Koji je poslednji film koji ste gledali?
Edna godina bez TOSE*** I_icon_minitimeВто Мар 03, 2009 9:23 pm by sonja_tose

» BUKET ZA TOSETA- Kurir 21.05.2008
Edna godina bez TOSE*** I_icon_minitimeВто Мар 03, 2009 9:18 pm by sonja_tose

» tose angel
Edna godina bez TOSE*** I_icon_minitimeВто Мар 03, 2009 9:01 pm by sonja_tose

Радио во живо
 
 
 
 

 

 Edna godina bez TOSE***

Go down 
АвторПорака
Patricija-TOSE TE SAKAM

Patricija-TOSE TE SAKAM


Број на мислења : 15
Join date : 2008-08-07
Age : 30
Местолокација : stip

Edna godina bez TOSE*** Empty
ПишувањеПредмет: Edna godina bez TOSE***   Edna godina bez TOSE*** I_icon_minitimeЧет Окт 16, 2008 12:53 am

Moe male4ko…Koja bese taa visa sila sto te odnese daleku od nas?Dali gore se razbudi vo svetot na ljubovta ili si osamen,bez onie sto gi sakas,a so onie so koi go delis mestoto pomegu angleite?Da mozam da vratam edna godina nazad,da go izbrisam toj 16 oktomvri od kalendarot na zivotot,da gi zapram strelkite na 4asovnikot…da mozam da go napravam toa…
Sega veterot tivko mi gi brise vrelite solzi od liceto,a dozdot mi ja dava utehata za seta taga sobrana samo vo malite lavirinti na moeto bespomosno srce.Ti angelu sto bese mojata prva platonska ljubov,ti sto mi ja davase ljubovta preku tvoite pesni,ti sto me napravi da go pametam detstvoto…e tokmu ti mi zamina,me napusti,me ostavi sama.Tolku osamena sto samo solzite mi ostanaa kako najdobri prijatelki,a tagata kako veren pridruznik.
Sega sedam I pisuvam za tebe…se gubam vo zborovite na ovoj tekst,ne znam nitu da zapo4nam,ne znam nitu da zavrsam…kako mozam da napisam nesto za tebe?Pa dali toa sto go napravi ti moze da se napise,da se nacrta,da se iskaze…NE,toa moze samo da se 4uvstvuva.A,sto 4uvstvuvam sega jas?Daleku sum od toa da se raduvam samo na ubavite nesta sto si gi napravil,daleku sum zagubena vo toj lavirint…jas samo pla4am I 4uvstvuvam golema grutka vo grloto,ne mozam da se iskazam,ne mozam da poveruvam…ne sakam da poveruvam.Kazi mi samo dali si tazen I ti?Dali imas solzi vo tie male4ki o4inja,dali ti svetat seuste za nas?Kazi mi…Daj mi ogdovor…zarem ne gledas deka te prasuvam…daj mi da go slusnam tvojot glas…oh Boze zosto mi go napravi ova?Kako da si go vratam?Zosto ne znaevme da si go zadrzeme za nas?Zarem bevme tolku losi,zarem ne znaevme da sakame?...zaludni mi se prasanjata koga mene nikoj ne mi dava odgovor,zaludno mi e pla4enjeto koga mene nikoj ne mi dava ni troska sreka,zaludna mi e I tagata koga mene nikoj ne znae da me raspolozi taka kako sto pravese TI.
Dlaboko vo srceto imam gor4ina sto me pritiska,sto ne mi dava da progovoram,sto ne mi dava da se navratam na toa.Mojot TOSE,moeto bajader4e so glas kako angel,izlezen od notite na slavejot,iscuten kraj polskite svekinja,roden do negovata creca…e pa toj mi otide tamu gore,za nego pla4am edna godina,za nego se ovie skrseni srca,za nego e mojot zivot,mojata mladost,moite godini…se bi dala samo toj da e tuka…mozebi ne mora do mene,no neka bide do vas.Toj bese nesto nadprirodno,nesto neopislivo,ubavo,najsakano,
NAJHUMANO…toa bese mojot,nasiot…toa bese TOSE.
Вратете се на почетокот Go down
 
Edna godina bez TOSE***
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» za tebe TOSE
» TOSE TE SAKAM
» tose angel
» za mojot tose

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Фан клуб на Тоше Проески :: Книга на жалост-
Отиди до: