HomePortalGalleryБарајРегистрирајте сеВлез
Главно мени

--------------------
--------------------
--------------------
 
Latest topics
» Постхумно уште две награди за Тоше во Хрватска
Потписи во Крушево за Спомен-куќа на Тоше I_icon_minitimeПон Jул 19, 2010 8:21 pm by Anali

» Nokia 8800 Gold Arte Triband 3G Unlocked Phone......500Euros
Потписи во Крушево за Спомен-куќа на Тоше I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:28 pm by Jake100

» Canon LEGRIA HF20 HD Camcorder.......600Euros
Потписи во Крушево за Спомен-куќа на Тоше I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:27 pm by Jake100

» Canon EOS 450D 12MP DSLR Camera---300Euro
Потписи во Крушево за Спомен-куќа на Тоше I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:27 pm by Jake100

» Apple iPhone 3G S 32GB(Speed) Quadband 3G HSDPA GPS Unlocked Phone....300Euros
Потписи во Крушево за Спомен-куќа на Тоше I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:26 pm by Jake100

» Nikon D700 12MP DSLR Camera---800Euro
Потписи во Крушево за Спомен-куќа на Тоше I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:25 pm by Jake100

» Koji je poslednji film koji ste gledali?
Потписи во Крушево за Спомен-куќа на Тоше I_icon_minitimeВто Мар 03, 2009 9:23 pm by sonja_tose

» BUKET ZA TOSETA- Kurir 21.05.2008
Потписи во Крушево за Спомен-куќа на Тоше I_icon_minitimeВто Мар 03, 2009 9:18 pm by sonja_tose

» tose angel
Потписи во Крушево за Спомен-куќа на Тоше I_icon_minitimeВто Мар 03, 2009 9:01 pm by sonja_tose

Радио во живо
 
 
 
 

Share
 

 Потписи во Крушево за Спомен-куќа на Тоше

Go down 
АвторПорака
Admin
Admin
Admin

Број на мислења : 46
Join date : 2008-04-05
Age : 35
Местолокација : Krusevo

Потписи во Крушево за Спомен-куќа на Тоше Empty
ПишувањеПредмет: Потписи во Крушево за Спомен-куќа на Тоше   Потписи во Крушево за Спомен-куќа на Тоше I_icon_minitimeСре Јун 04, 2008 11:32 am

Потписи во Крушево за Спомен-куќа на Тоше

Родниот град на големата ѕвезда се обидува што подостоинствено да го чува споменот на момчето кое прерано го напушти овој свет.
Потписи во Крушево за Спомен-куќа на Тоше 15-06-10
Група граѓани од Крушево формираа Иницијативен одбор, кој преку соопштение порачува дека бара поддршка за што побрзо расчистување на имотно-правните односи за стариот објект „Мотелче“ на месноста Гумење.

„Сакаме, конечно, осум месеци по трагичната смрт на Тоше Проески да се започне со изградба на спомен-куќата на соодветна локација, со цел да се овековечи ЛИКОТ И ДЕЛОТО на Тоше во интерес на градот Крушево и на Република Македонија“, се вели во соопштението.

Одборот бара поддршка од граѓаните и од надлежните институции, а ќе биде покрената и акција за собирање потписи во Книга за поддршка, која од 5 до 16 јуни ќе се наоѓа до Столбот на Републиката (во центарот на градот) и покрај неговиот вечен дом, секој ден во периодот меѓу 9.00 и 13.00 часот. На 16 јуни Книгата за поддршка ќе биде доставена до државните институции.
Вратете се на почетокот Go down
http://krusevo.macedonianforum.net
sarenkapica

sarenkapica

Број на мислења : 5
Join date : 2008-05-15

Потписи во Крушево за Спомен-куќа на Тоше Empty
ПишувањеПредмет: Re: Потписи во Крушево за Спомен-куќа на Тоше   Потписи во Крушево за Спомен-куќа на Тоше I_icon_minitimeВто Јун 17, 2008 12:31 pm

Admin напиша:
Потписи во Крушево за Спомен-куќа на Тоше

Родниот град на големата ѕвезда се обидува што подостоинствено да го чува споменот на момчето кое прерано го напушти овој свет.
Потписи во Крушево за Спомен-куќа на Тоше 15-06-10
Група граѓани од Крушево формираа Иницијативен одбор, кој преку соопштение порачува дека бара поддршка за што побрзо расчистување на имотно-правните односи за стариот објект „Мотелче“ на месноста Гумење.

„Сакаме, конечно, осум месеци по трагичната смрт на Тоше Проески да се започне со изградба на спомен-куќата на соодветна локација, со цел да се овековечи ЛИКОТ И ДЕЛОТО на Тоше во интерес на градот Крушево и на Република Македонија“, се вели во соопштението.

Одборот бара поддршка од граѓаните и од надлежните институции, а ќе биде покрената и акција за собирање потписи во Книга за поддршка, која од 5 до 16 јуни ќе се наоѓа до Столбот на Републиката (во центарот на градот) и покрај неговиот вечен дом, секој ден во периодот меѓу 9.00 и 13.00 часот. На 16 јуни Книгата за поддршка ќе биде доставена до државните институции.

SEKOJA CAST ZA SVE

VE SAKAM SITE OD KRUSEVO Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Вратете се на почетокот Go down
vendy

vendy

Број на мислења : 51
Join date : 2008-05-02
Местолокација : Kotor , Crna Gora

Потписи во Крушево за Спомен-куќа на Тоше Empty
ПишувањеПредмет: Re: Потписи во Крушево за Спомен-куќа на Тоше   Потписи во Крушево за Спомен-куќа на Тоше I_icon_minitimeНед Јун 22, 2008 3:04 am

moram reci da sam slucajno bila u Krusevu kada se potpisivalo i dala svoj doprinos.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Потписи во Крушево за Спомен-куќа на Тоше Empty
ПишувањеПредмет: Re: Потписи во Крушево за Спомен-куќа на Тоше   Потписи во Крушево за Спомен-куќа на Тоше I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Потписи во Крушево за Спомен-куќа на Тоше
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Новости :: Архива на новости-
Отиди до: