HomePortalGalleryБарајРегистрирајте сеВлез
Главно мени

--------------------
--------------------
--------------------
 
Latest topics
» Постхумно уште две награди за Тоше во Хрватска
Хакер украл податоци за шест милиони Чилеанци I_icon_minitimeПон Jул 19, 2010 8:21 pm by Anali

» Nokia 8800 Gold Arte Triband 3G Unlocked Phone......500Euros
Хакер украл податоци за шест милиони Чилеанци I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:28 pm by Jake100

» Canon LEGRIA HF20 HD Camcorder.......600Euros
Хакер украл податоци за шест милиони Чилеанци I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:27 pm by Jake100

» Canon EOS 450D 12MP DSLR Camera---300Euro
Хакер украл податоци за шест милиони Чилеанци I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:27 pm by Jake100

» Apple iPhone 3G S 32GB(Speed) Quadband 3G HSDPA GPS Unlocked Phone....300Euros
Хакер украл податоци за шест милиони Чилеанци I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:26 pm by Jake100

» Nikon D700 12MP DSLR Camera---800Euro
Хакер украл податоци за шест милиони Чилеанци I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:25 pm by Jake100

» Koji je poslednji film koji ste gledali?
Хакер украл податоци за шест милиони Чилеанци I_icon_minitimeВто Мар 03, 2009 9:23 pm by sonja_tose

» BUKET ZA TOSETA- Kurir 21.05.2008
Хакер украл податоци за шест милиони Чилеанци I_icon_minitimeВто Мар 03, 2009 9:18 pm by sonja_tose

» tose angel
Хакер украл податоци за шест милиони Чилеанци I_icon_minitimeВто Мар 03, 2009 9:01 pm by sonja_tose

Радио во живо
 
 
 
 

Share
 

 Хакер украл податоци за шест милиони Чилеанци

Go down 
АвторПорака
Admin
Admin
Admin

Број на мислења : 46
Join date : 2008-04-05
Age : 35
Местолокација : Krusevo

Хакер украл податоци за шест милиони Чилеанци Empty
ПишувањеПредмет: Хакер украл податоци за шест милиони Чилеанци   Хакер украл податоци за шест милиони Чилеанци I_icon_minitimeВто Мај 13, 2008 10:19 am

Хакер украл податоци за шест милиони Чилеанци
Хакер украл податоци за шест милиони Чилеанци Hakeri10
Сантијаго, 12 мај (МИА) - Непознат хакер кој себеси се нарекува Анонимна кукавица, украл тајни податоци за шест милиони Чилеанци, од сервери на Министерството за образование на Чиле, изборната комисија и армијата.

Според локални медиуми, чилеанските власти синоќа ја потврдиле кражбата, а портпаролот на претседателскиот кабинет изјави дека се работи за „сериозно и деликатно прашање“.

Хакерот се здобил со податоци кои подоцна биле поставени на Интернет, за броевите на личните карти, адреси, телефонски броеви, е-маил адреси и академското образование на „оштетените Чилеанци“.

Податоците биле украдени во петокот наутро, а синоќа се уште не беше утврдено кога точно се појавиле на Интернет. Објавените податоци биле избришани од Интернет во саботата.

Чилеанскиот весник Ел Мерсурио објави дека меѓу украдените податоци се наоѓа и датотека во која Анонимниот кукавица порачал дека се одлучил на кражба за да укаже на лошата заштитеност на податоците во Чиле, држава во која „никој не работи на нивна заштита“.
Вратете се на почетокот Go down
http://krusevo.macedonianforum.net
Анонимен
ГостинХакер украл податоци за шест милиони Чилеанци Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хакер украл податоци за шест милиони Чилеанци   Хакер украл податоци за шест милиони Чилеанци I_icon_minitimeВто Мај 13, 2008 11:11 am

Абе шо не ке чуеш ....
Вратете се на почетокот Go down
 
Хакер украл податоци за шест милиони Чилеанци
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Новости :: Архива на новости-
Отиди до: