Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomePortalGalleryLatest imagesБарајРегистрирајте сеВлез
Главно мени

--------------------
--------------------
--------------------
 
Latest topics
» Постхумно уште две награди за Тоше во Хрватска
Концерт за Тоше(5 октомври) I_icon_minitimeПон Jул 19, 2010 8:21 pm by Anali

» Nokia 8800 Gold Arte Triband 3G Unlocked Phone......500Euros
Концерт за Тоше(5 октомври) I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:28 pm by Jake100

» Canon LEGRIA HF20 HD Camcorder.......600Euros
Концерт за Тоше(5 октомври) I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:27 pm by Jake100

» Canon EOS 450D 12MP DSLR Camera---300Euro
Концерт за Тоше(5 октомври) I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:27 pm by Jake100

» Apple iPhone 3G S 32GB(Speed) Quadband 3G HSDPA GPS Unlocked Phone....300Euros
Концерт за Тоше(5 октомври) I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:26 pm by Jake100

» Nikon D700 12MP DSLR Camera---800Euro
Концерт за Тоше(5 октомври) I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:25 pm by Jake100

» Koji je poslednji film koji ste gledali?
Концерт за Тоше(5 октомври) I_icon_minitimeВто Мар 03, 2009 9:23 pm by sonja_tose

» BUKET ZA TOSETA- Kurir 21.05.2008
Концерт за Тоше(5 октомври) I_icon_minitimeВто Мар 03, 2009 9:18 pm by sonja_tose

» tose angel
Концерт за Тоше(5 октомври) I_icon_minitimeВто Мар 03, 2009 9:01 pm by sonja_tose

Радио во живо
 
 
 
 

 

 Концерт за Тоше(5 октомври)

Go down 
АвторПорака
Patricija-TOSE TE SAKAM

Patricija-TOSE TE SAKAM


Број на мислења : 15
Join date : 2008-08-07
Age : 30
Местолокација : stip

Концерт за Тоше(5 октомври) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Концерт за Тоше(5 октомври)   Концерт за Тоше(5 октомври) I_icon_minitimeПон Сеп 22, 2008 3:05 pm

Patricija-TOSE TE SAKAM напиша:
На концертот што во спомен на Тоше Проески ќе се одржи на 5 октомври, на Градскиот стадион во Скопје, ќе биде поставен најголемиот видеобим на Балканот, кој беше користен на годинашниот Избор на песна за Евровизија во Белград. Дознаваме дека бината, на која ќе бидат сместени симфонискиот оркестар и учесниците, ќе биде грандиозна и на неа ќе бидат поставени 250 лед-екрани.Чекајќи ги официјалните информации за големиот концерт во чест на легендарниот македонски пејач, во српските медиуми се шпекулира со имињата на учесниците што ќе настапат на оваа манифестација. Според дневниот весник „Прес“, на сцената ќе се појават пејачката и авторка Леонтина, грчката ѕвезда Ана Виси и Иван Плавшиќ. Менаџерката на Тоше, Лилјана Петровиќ, ни изјави дека официјалниот список со учесници се' уште не е дефиниран.

- Грчката ѕвезда Ана Виси нема да пее и не е потребно да се шпекулира со имињата на учесниците додека не биде комплетиран списокот со изведувачи. Точно е дека на сцената ќе се појави Иван Плавшиќ, кој е дел од хуманитарната акција „Големо срце“ и им помага на талентите со инвалидитет и функционира во рамките на Фондацијата на принцезата Катарина Караѓорѓевиќ. Лани се договоривме Тоше да биде вклучен во оваа акција со одржување хуманитарни концерти во 2008 година. Мојот ангажман и помошта што ќе ја пружам во оваа акција се со единствена цел - да го одржам ветувањето на Тоше. Шест години бев негова менаџерка. Се' што ветив, исполнив. И затоа треба да им се верува на моите зборови дека останувам само менаџерка на Тоше Проески - истакнува Петровиќ. Српскиот новинар и пејач Иван Плавшиќ, кој од мали нозе е во инвалидска количка, на семејството на Тоше постхумно ќе му ја врачи статуетката „Големо срце“, а на концертот во Скопје ќе ја отпее темата „Соба за тага“.„Дневник“ викендов веќе објави дека на концертот што на 5 октомври ќе се одржи на Градски ќе бидат исполнети три аманети на Тоше.

- Со овој концерт ќе ги испочитуваме и исполниме трите желби на Тоше. Едната е Градскиот стадион да биде преполн со публика, а втората, со неговиот англиски албум да ја промовира Македонија во светот - ни изјави Петровиќ. Третата желба на Тоше била на следниот концерт, кој планирал да го одржи на Градскиот стадион, да настапи со внукот Кристијан. Еден месец пред својата прерана смрт напишал нумера што сакал да ја отпее дует со внукот, но сообраќајната несреќа кај Нова Градишка, во која го загуби животот, го спречи во таа намера. Од таа причина, демо-снимката од композицијата постхумно е доработена во Лондон, кај Енди Рајт. Менаџерката Петровиќ и „Аворд-продукција“ доставиле молба до семејството да ја стават на англискиот албум.
Вратете се на почетокот Go down
 
Концерт за Тоше(5 октомври)
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: Луди Фотографии-
Отиди до: