HomePortalGalleryБарајРегистрирајте сеВлез
Главно мени

--------------------
--------------------
--------------------
 
Latest topics
» Постхумно уште две награди за Тоше во Хрватска
Најавен нов албум за Тоше Проески I_icon_minitimeПон Jул 19, 2010 8:21 pm by Anali

» Nokia 8800 Gold Arte Triband 3G Unlocked Phone......500Euros
Најавен нов албум за Тоше Проески I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:28 pm by Jake100

» Canon LEGRIA HF20 HD Camcorder.......600Euros
Најавен нов албум за Тоше Проески I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:27 pm by Jake100

» Canon EOS 450D 12MP DSLR Camera---300Euro
Најавен нов албум за Тоше Проески I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:27 pm by Jake100

» Apple iPhone 3G S 32GB(Speed) Quadband 3G HSDPA GPS Unlocked Phone....300Euros
Најавен нов албум за Тоше Проески I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:26 pm by Jake100

» Nikon D700 12MP DSLR Camera---800Euro
Најавен нов албум за Тоше Проески I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:25 pm by Jake100

» Koji je poslednji film koji ste gledali?
Најавен нов албум за Тоше Проески I_icon_minitimeВто Мар 03, 2009 9:23 pm by sonja_tose

» BUKET ZA TOSETA- Kurir 21.05.2008
Најавен нов албум за Тоше Проески I_icon_minitimeВто Мар 03, 2009 9:18 pm by sonja_tose

» tose angel
Најавен нов албум за Тоше Проески I_icon_minitimeВто Мар 03, 2009 9:01 pm by sonja_tose

Радио во живо
 
 
 
 

Share
 

 Најавен нов албум за Тоше Проески

Go down 
АвторПорака
Admin
Admin
Admin

Број на мислења : 46
Join date : 2008-04-05
Age : 35
Местолокација : Krusevo

Најавен нов албум за Тоше Проески Empty
ПишувањеПредмет: Најавен нов албум за Тоше Проески   Најавен нов албум за Тоше Проески I_icon_minitimeВто Јан 20, 2009 4:04 pm

Најавен нов албум за Тоше Проески

Најавен нов албум за Тоше Проески Tose4

Британскиот продуцент Енди Рајт, кој соработуваше со Тоше Проески на англискиот албум „The Hardest Thing” , најави смимање на трибјут албум во чест на прерано загинатата балканска ѕвезда. Како што дознава српскиот весник „Blic“ на албумот би требало да гостуваат големи свестски музички ѕвезди кои соработувале со Рајт, како Ени Ленокс, Натали Имбрулија. Дејвид Боуви, Том Џонс, Simply Red.

Долгоочекуваниот англиски албум на Тоше ќе излезе во продажба на 25 јануари, на денот кога тој требаше да наполни 28 години, а ќе се продава во сите земји од поранешна Југославија.

Најавен нов албум за Тоше Проески Tose11

Неколку песни од албумот беа снимани и во Јамајка, каде пред две години Тоше и Енди Рајт поминаа работно лето и снимија пет песни, „Beautiful For Me”, „Glide”, „Separate Way”, „The Hardest Thing“ и „Forever”.

- Мене лично најмногу ми се допаѓа песната „Beautiful For Me” бидејќи заедно со Тоше ја напишавме дента кога се запознавме. Таа на некој начин го означи почетокот на нашето пријателство, па поради тоа сум посебно врзан за таа песна, изјави Рајт.

Рајт е потполно сигурен дека Тоше ќе беше светска ѕвезда, бидејќи имал потенцијал и харизма.

- Тоше го имаше „она нешто“, кое не може да се опише. Тој беше врвен уметник, едноставно кај него сите коцки беа поклопени. Беше само прашање на време кога тој ќе ја добиеше среќната шанса за пробив на светскиот пазар. Тоше имаше харизма заради која луѓето го сакаа, колку и да се трудеа некои да му најдат мана, не успеаја во тоа. Имаше се за да биде голема светска ѕвезда, заклучи Рајт.

Познатиот продуцент смета дека албумот „The Hardest Thing“ ќе стекне голема популарност, а Тоше постхумно ќе стане интернационална ѕвезда.

- Постојат големи шанси за тоа. Неговата приказна треба убаво да се раскаже. Заради тоа контактирав со двајца пријатели кои работат во британските весници да направат приказна со која ќе го доближат до луѓето од Европа. Планирам да направам и трибјут албум во чест на Проески на кој недовршените негови песни ќе ги отпеат познати светски музичари, додаде Рајт.


Извор: www.idividi.com.mk
Вратете се на почетокот Go down
http://krusevo.macedonianforum.net
 
Најавен нов албум за Тоше Проески
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Новости :: Актуелни новости-
Отиди до: