HomePortalGalleryБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез
Главно мени

--------------------
--------------------
--------------------
 
Latest topics
» Постхумно уште две награди за Тоше во Хрватска
Пон Jул 19, 2010 8:21 pm by Anali

» Nokia 8800 Gold Arte Triband 3G Unlocked Phone......500Euros
Сре Дек 16, 2009 7:28 pm by Jake100

» Canon LEGRIA HF20 HD Camcorder.......600Euros
Сре Дек 16, 2009 7:27 pm by Jake100

» Canon EOS 450D 12MP DSLR Camera---300Euro
Сре Дек 16, 2009 7:27 pm by Jake100

» Apple iPhone 3G S 32GB(Speed) Quadband 3G HSDPA GPS Unlocked Phone....300Euros
Сре Дек 16, 2009 7:26 pm by Jake100

» Nikon D700 12MP DSLR Camera---800Euro
Сре Дек 16, 2009 7:25 pm by Jake100

» Koji je poslednji film koji ste gledali?
Вто Мар 03, 2009 9:23 pm by sonja_tose

» BUKET ZA TOSETA- Kurir 21.05.2008
Вто Мар 03, 2009 9:18 pm by sonja_tose

» tose angel
Вто Мар 03, 2009 9:01 pm by sonja_tose

Радио во живо
 
 
 
 

Share | 
 

 РАЗБОЈНИШТВО ВО КРУШЕВО

Go down 
АвторПорака
Admin
Admin
avatar

Број на мислења : 46
Join date : 2008-04-05
Age : 34
Местолокација : Krusevo

ПишувањеПредмет: РАЗБОЈНИШТВО ВО КРУШЕВО   Вто Јан 20, 2009 2:25 pm

РАЗБОЈНИШТВО ВО КРУШЕВО
Краделе цигари со украдено „рено 4“

Двајца прилепчани украле автомобил „рено 4“ од Прилеп, па со него се упатиле кон Крушево и провалиле во драгсторот „Дора“, од каде што украле 365 штеки цигари. Двете кражби биле извршени завчера, кога прво околу 2 часот по полноќ, 29-годишниот З. З. и неговиот партнер, кој се уште е во бегство, го украле автомобилот на прилепчанецот Л. П., кој бил паркиран на улицата Ристе Секирчанец во Прилеп. Потоа двајцата заминале кон Крушево, каде што провалиле во продавницата и ги украле цигарите.


Извор: www.vreme.com.mk
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://krusevo.macedonianforum.net
 
РАЗБОЈНИШТВО ВО КРУШЕВО
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Новости :: Актуелни новости-
Отиди до: