HomePortalGalleryБарајРегистрирајте сеВлез
Главно мени

--------------------
--------------------
--------------------
 
Latest topics
» Постхумно уште две награди за Тоше во Хрватска
Полицаец испукал куршум во воздух да сопре возило во бегство I_icon_minitimeПон Jул 19, 2010 8:21 pm by Anali

» Nokia 8800 Gold Arte Triband 3G Unlocked Phone......500Euros
Полицаец испукал куршум во воздух да сопре возило во бегство I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:28 pm by Jake100

» Canon LEGRIA HF20 HD Camcorder.......600Euros
Полицаец испукал куршум во воздух да сопре возило во бегство I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:27 pm by Jake100

» Canon EOS 450D 12MP DSLR Camera---300Euro
Полицаец испукал куршум во воздух да сопре возило во бегство I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:27 pm by Jake100

» Apple iPhone 3G S 32GB(Speed) Quadband 3G HSDPA GPS Unlocked Phone....300Euros
Полицаец испукал куршум во воздух да сопре возило во бегство I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:26 pm by Jake100

» Nikon D700 12MP DSLR Camera---800Euro
Полицаец испукал куршум во воздух да сопре возило во бегство I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:25 pm by Jake100

» Koji je poslednji film koji ste gledali?
Полицаец испукал куршум во воздух да сопре возило во бегство I_icon_minitimeВто Мар 03, 2009 9:23 pm by sonja_tose

» BUKET ZA TOSETA- Kurir 21.05.2008
Полицаец испукал куршум во воздух да сопре возило во бегство I_icon_minitimeВто Мар 03, 2009 9:18 pm by sonja_tose

» tose angel
Полицаец испукал куршум во воздух да сопре возило во бегство I_icon_minitimeВто Мар 03, 2009 9:01 pm by sonja_tose

Радио во живо
 
 
 
 

Share
 

 Полицаец испукал куршум во воздух да сопре возило во бегство

Go down 
АвторПорака
Admin
Admin
Admin

Број на мислења : 46
Join date : 2008-04-05
Age : 35
Местолокација : Krusevo

Полицаец испукал куршум во воздух да сопре возило во бегство Empty
ПишувањеПредмет: Полицаец испукал куршум во воздух да сопре возило во бегство   Полицаец испукал куршум во воздух да сопре возило во бегство I_icon_minitimeПет Јан 16, 2009 5:51 pm

Полицаец испукал куршум во воздух да сопре возило во бегство

Полицаец испукал куршум во воздух да сопре возило во бегство Tn1_policija_logo_mkd

Полицијата вчера го уапсила лицето Златко З. (29) пред влезот на Прилеп, кое со украдено возило претходно не застанало на редовна полициска контрола во Крушево, соопштуваат од МВР.

Најпрво полицајци во Крушево се обиделе да сопрат возило “рено 4“ со прилепски регистарски таблички но возачот не застанал. Потоа од страна на полицијата биле преземени мерки и возилото е сопрено пред влезот на Прилеп а од страна на еден полицаец е испукан и еден куршум во воздух. Откако возилото сопрело, возачот и сопатникот се дале во бегство а полицијата успеала да го фати Златко З. , а по друго лице се уште се трага.

После направените проверки се видело дека возило било украдена а во него биле пронајдени 6 пакети цигари. Против двете лица ќе бидат поднесени соодветни кривични пријави.


Извор: www.netpress.com.mk
Вратете се на почетокот Go down
http://krusevo.macedonianforum.net
 
Полицаец испукал куршум во воздух да сопре возило во бегство
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Новости :: Архива на новости-
Отиди до: