HomePortalGalleryБарајРегистрирајте сеВлез
Главно мени

--------------------
--------------------
--------------------
 
Latest topics
» Постхумно уште две награди за Тоше во Хрватска
Мадона ја ограби Кајли Миног I_icon_minitimeПон Jул 19, 2010 8:21 pm by Anali

» Nokia 8800 Gold Arte Triband 3G Unlocked Phone......500Euros
Мадона ја ограби Кајли Миног I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:28 pm by Jake100

» Canon LEGRIA HF20 HD Camcorder.......600Euros
Мадона ја ограби Кајли Миног I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:27 pm by Jake100

» Canon EOS 450D 12MP DSLR Camera---300Euro
Мадона ја ограби Кајли Миног I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:27 pm by Jake100

» Apple iPhone 3G S 32GB(Speed) Quadband 3G HSDPA GPS Unlocked Phone....300Euros
Мадона ја ограби Кајли Миног I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:26 pm by Jake100

» Nikon D700 12MP DSLR Camera---800Euro
Мадона ја ограби Кајли Миног I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:25 pm by Jake100

» Koji je poslednji film koji ste gledali?
Мадона ја ограби Кајли Миног I_icon_minitimeВто Мар 03, 2009 9:23 pm by sonja_tose

» BUKET ZA TOSETA- Kurir 21.05.2008
Мадона ја ограби Кајли Миног I_icon_minitimeВто Мар 03, 2009 9:18 pm by sonja_tose

» tose angel
Мадона ја ограби Кајли Миног I_icon_minitimeВто Мар 03, 2009 9:01 pm by sonja_tose

Радио во живо
 
 
 
 

Share
 

 Мадона ја ограби Кајли Миног

Go down 
АвторПорака
Admin
Admin
Admin

Број на мислења : 46
Join date : 2008-04-05
Age : 35
Местолокација : Krusevo

Мадона ја ограби Кајли Миног Empty
ПишувањеПредмет: Мадона ја ограби Кајли Миног   Мадона ја ограби Кајли Миног I_icon_minitimeВто Апр 08, 2008 10:44 am

Мадона ја ограби Кајли Миног

Мадона ја ограби Кајли Миног Madona_kajli

Кајли Миног ја фркна глава откако Мадона и ги собра кореографиите на само неполн месец пред почетокот на нејзината голема турнеја.

Мадона ги собра браќата Ричмонд и Тоне Талауега, и покрај тоа што двајцата веќе имаа договор за соработка со поп принцезата на нејзината KYLIEX2008 турнеја, која започнува на 6-ти мај. Се очекува Мадона наскоро да го соопшти датумот на почетокот на нејзината нова турнеја, на која ќе го промовира својот нов албум.

„Рич и Тоне се екстра. Тие се согласија да работат на турнејата на Кајли, но во меѓувреме ги побара Мадона. Не можеш да ја откачиш кралицата на поп музиката, па дури и да си се договорил со принцезата“, вели извор близок до кореографското дуо.

Новонастанатата ситуација предизвика паника во тимот на Кајли. Мајкл Руни, кој работеше на последната турнеја на Спајс Грлс требаше заедно да работи со танцувачкото дуо, но сега сета одговорност паѓа на негови рамена.

Кралицата изненади со плановите за турнеја, особено што нејзиниот албум треба да излезе на 28 април.

„Рич и Тоне работеа со Мадона на нејзината светска турнеја во 2006 година. Додека таа сфати дека повторно сака со нив да работи, тие веќе имаа договор со Кајли. Сепак кралицата победи“, вели извор близок до дуото.

Кореографската двојка беше откриена во еден од ноќните клубови во Калифорнија. По соработката со имиња од рангот на Дајана Рос, Пин, Џенифер Лопез, Кристина Агилера, Блек ај пис и Гвен Стефани, го живеат сонот на секој маж – да се биде растегнат од принцезата и кралицата.
Вратете се на почетокот Go down
http://krusevo.macedonianforum.net
 
Мадона ја ограби Кајли Миног
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: Екстра Занимливости-
Отиди до: