HomePortalGalleryБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез
Главно мени

--------------------
--------------------
--------------------
 
Latest topics
» Постхумно уште две награди за Тоше во Хрватска
Пон Jул 19, 2010 8:21 pm by Anali

» Nokia 8800 Gold Arte Triband 3G Unlocked Phone......500Euros
Сре Дек 16, 2009 7:28 pm by Jake100

» Canon LEGRIA HF20 HD Camcorder.......600Euros
Сре Дек 16, 2009 7:27 pm by Jake100

» Canon EOS 450D 12MP DSLR Camera---300Euro
Сре Дек 16, 2009 7:27 pm by Jake100

» Apple iPhone 3G S 32GB(Speed) Quadband 3G HSDPA GPS Unlocked Phone....300Euros
Сре Дек 16, 2009 7:26 pm by Jake100

» Nikon D700 12MP DSLR Camera---800Euro
Сре Дек 16, 2009 7:25 pm by Jake100

» Koji je poslednji film koji ste gledali?
Вто Мар 03, 2009 9:23 pm by sonja_tose

» BUKET ZA TOSETA- Kurir 21.05.2008
Вто Мар 03, 2009 9:18 pm by sonja_tose

» tose angel
Вто Мар 03, 2009 9:01 pm by sonja_tose

Радио во живо
 
 
 
 

Share | 
 

 Posveta na Tose napisana na 16.10.2007.

Go down 
АвторПорака
Anita-PgБрој на мислења : 2
Join date : 2008-11-08
Age : 32
Местолокација : Podgorica

ПишувањеПредмет: Posveta na Tose napisana na 16.10.2007.   Вто Ное 11, 2008 3:13 am

16. октомври 2007.,

На изглед уобичајен и нормален ден. Никој и не слутеше дека на тој ден Господ ќе се одлучи да те земе кај себе за да те стави кај останатите Ангели. Зошто ти беше нашиот Ангел кој што чекореше по нашата земја, кој ни со својата убавина, ангелска насмевка и ангелскиот глас чинеше секој ден поубав ...

Твоите песни беа мелем за нашата душа и нашето срце, а денес на 17. октомври – чекориш по Небото, и тоа што го правеше на Земја ќе правиш таму кај Господ и неговите Ангели... Сега пеј на нив исто како пееше на нас, како само ти знаеше – со срце, тело и душа ...

И понатаму кога ќе слушаме музика, прва асоцијација ќе ни бидеш ТИ, зошто ти беше МУЗИКА ...

Иако веќе никогаш нема да бидеш меѓу живите, ќе останеш жив во нашите срца, зошто ние – твоите верни обожаватели нема да допустиме да умреш во нашите срца ...

ЗАСЕКОГАШ ќе те павнам и ќе живееш во мене – НИКОГАШ нема да те заборавам ...

“... Ангел си ти јас пеам за тебе,
Ангел си ти те чувам во себе.
Ангел си ти, кој само за мене,
може да запреи време ...“

ЗАСЕКОГАШ твојата Македонка
од Црна Гора, Подгорица,
Анита Ковачевиќ
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
 
Posveta na Tose napisana na 16.10.2007.
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Фан клуб на Тоше Проески :: За пријателите на Тоше-
Отиди до: