HomePortalGalleryБарајРегистрирајте сеВлез
Главно мени

--------------------
--------------------
--------------------
 
Latest topics
» Постхумно уште две награди за Тоше во Хрватска
Тоше Проески сепак убиен? I_icon_minitimeПон Jул 19, 2010 8:21 pm by Anali

» Nokia 8800 Gold Arte Triband 3G Unlocked Phone......500Euros
Тоше Проески сепак убиен? I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:28 pm by Jake100

» Canon LEGRIA HF20 HD Camcorder.......600Euros
Тоше Проески сепак убиен? I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:27 pm by Jake100

» Canon EOS 450D 12MP DSLR Camera---300Euro
Тоше Проески сепак убиен? I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:27 pm by Jake100

» Apple iPhone 3G S 32GB(Speed) Quadband 3G HSDPA GPS Unlocked Phone....300Euros
Тоше Проески сепак убиен? I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:26 pm by Jake100

» Nikon D700 12MP DSLR Camera---800Euro
Тоше Проески сепак убиен? I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:25 pm by Jake100

» Koji je poslednji film koji ste gledali?
Тоше Проески сепак убиен? I_icon_minitimeВто Мар 03, 2009 9:23 pm by sonja_tose

» BUKET ZA TOSETA- Kurir 21.05.2008
Тоше Проески сепак убиен? I_icon_minitimeВто Мар 03, 2009 9:18 pm by sonja_tose

» tose angel
Тоше Проески сепак убиен? I_icon_minitimeВто Мар 03, 2009 9:01 pm by sonja_tose

Радио во живо
 
 
 
 

Share
 

 Тоше Проески сепак убиен?

Go down 
АвторПорака
Admin
Admin
Admin

Број на мислења : 46
Join date : 2008-04-05
Age : 35
Местолокација : Krusevo

Тоше Проески сепак убиен? Empty
ПишувањеПредмет: Тоше Проески сепак убиен?   Тоше Проески сепак убиен? I_icon_minitimeСаб Мај 17, 2008 6:07 pm

Тоше Проески сепак убиен?

Повторното вештачење на кочниците на возилото Туарег во кое на 16 октомври минатата година во Хрватска загина Тоше Проески се открило оштетување за кое, помеѓу останатото, постои сомнеж дека е подметнато! Поради тоа Министерството за внатрешни работи од Македонија барало итно транспортирање на автомобилот од Загреб во Скопје.

Возилото од марка Фолксваген Туарег во понеделникот касно навечер било пренесено во Скопје, потврдил Иван Доновски од македонското Министерство за внатрешни работи, а резултатот од вештачењето ќе биде познат овие денови, пишува Курир.

"По добивањето на овие информации од нашите колеги од Хрватска, баравме итно транспортирање на возилото во Скопје. Наскоро во Македонија очекуваме тим од најдобри вештаци од Германија, кои ќе ги разгледаат анализите на хрватските стручни лица и уште еднаш детално ќе ја разгледаат причината за загинувањето на Тоше Проески", рекол Доновски.

Резултатот од анализите конечно би требало да ги обелодени сите тајни за трагичната смрт на една од најголемите ѕвезди на Балканот. Засега истрагата се врти околу возачот на автомобилот во кој настрадал пејачот и тој сеуште е единствен одговорен за несреќата.

Македонските медиуми повеќе пати ги обвиниле хрватите за убиството на популарниот пејач, па откривањето на нови детали, според многумина е доливање на бензин во оганот.
Вратете се на почетокот Go down
http://krusevo.macedonianforum.net
NO NAME
ГостинТоше Проески сепак убиен? Empty
ПишувањеПредмет: TOSE   Тоше Проески сепак убиен? I_icon_minitimeСре Јун 11, 2008 3:17 pm

VOLIM TE TOSE KAO CJELA BIH!!!!POCIVAJ U MIRU BOZIJEM NIKADA TE NECEMO ZABORAVITI OSTACES ZAUVJEK U NASIMA SRCIMA LJUBAVI MOJA SLATKA!!!!!!!!!!POZZZ IZ MOSTARA VOLIM TE TOSEEEEEEEEEEE.......
Вратете се на почетокот Go down
 
Тоше Проески сепак убиен?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Новости :: Архива на новости-
Отиди до: