HomePortalGalleryБарајРегистрирајте сеВлез
Главно мени

--------------------
--------------------
--------------------
 
Latest topics
» Постхумно уште две награди за Тоше во Хрватска
Потпишете петиција за Тоше I_icon_minitimeПон Jул 19, 2010 8:21 pm by Anali

» Nokia 8800 Gold Arte Triband 3G Unlocked Phone......500Euros
Потпишете петиција за Тоше I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:28 pm by Jake100

» Canon LEGRIA HF20 HD Camcorder.......600Euros
Потпишете петиција за Тоше I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:27 pm by Jake100

» Canon EOS 450D 12MP DSLR Camera---300Euro
Потпишете петиција за Тоше I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:27 pm by Jake100

» Apple iPhone 3G S 32GB(Speed) Quadband 3G HSDPA GPS Unlocked Phone....300Euros
Потпишете петиција за Тоше I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:26 pm by Jake100

» Nikon D700 12MP DSLR Camera---800Euro
Потпишете петиција за Тоше I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:25 pm by Jake100

» Koji je poslednji film koji ste gledali?
Потпишете петиција за Тоше I_icon_minitimeВто Мар 03, 2009 9:23 pm by sonja_tose

» BUKET ZA TOSETA- Kurir 21.05.2008
Потпишете петиција за Тоше I_icon_minitimeВто Мар 03, 2009 9:18 pm by sonja_tose

» tose angel
Потпишете петиција за Тоше I_icon_minitimeВто Мар 03, 2009 9:01 pm by sonja_tose

Радио во живо
 
 
 
 

Share
 

 Потпишете петиција за Тоше

Go down 
АвторПорака
Admin
Admin
Admin

Број на мислења : 46
Join date : 2008-04-05
Age : 35
Местолокација : Krusevo

Потпишете петиција за Тоше Empty
ПишувањеПредмет: Потпишете петиција за Тоше   Потпишете петиција за Тоше I_icon_minitimeПет Мај 16, 2008 10:06 am

Потпишете петиција за Тоше

Потпишете петиција за Тоше Hakeri11

Бидете и вие дел од потпишувањето на петицијата во која фановите на Тоше од сите земји во светот бараат барем една од трите вечери на евровизијата да биде посветена во чест на него. Петицијата ќе биде испратена до одговорните луѓе и претседателот на ЕБУ, Сванте Стокселиус.

Во петицијата која онлајн можете да ја испратите до ЕБУ, меѓу другото, напишано за Тоше се вели: " Неговиот талент и неговиот глас што ги украде срцата на Македонците беше откриен пред да наполни 18 години. Набрзо стана голема ѕвезда во секоја република од поранешна Југославија. Зад себе остави многу повеќе хуманитарни концерти од која и да било друга ѕвезда. Доби и награда Мајка Тереза. Во 2004 беше прогласен за амбасадор на добра волја на УНИЦЕФ. Постхумно Владата на РМ го прогласи за почесен граѓанин на Македонија. Ако можете да посветите шоу во негова чест, тоа многу би им значело на неговите фанови низ светот. Ви благодариме што правите неговиот сон да стане стварност!".

Петицијата можете да ја потпишете и испратите овде: http://www.petitiononline.com/tose1/petition.html
Вратете се на почетокот Go down
http://krusevo.macedonianforum.net
Admin
Admin
Admin

Број на мислења : 46
Join date : 2008-04-05
Age : 35
Местолокација : Krusevo

Потпишете петиција за Тоше Empty
ПишувањеПредмет: Re: Потпишете петиција за Тоше   Потпишете петиција за Тоше I_icon_minitimeСаб Мај 17, 2008 1:41 pm

ajde potpisuvajte uste malce potpisi trebaat
Вратете се на почетокот Go down
http://krusevo.macedonianforum.net
 
Потпишете петиција за Тоше
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Новости :: Архива на новости-
Отиди до: