HomePortalGalleryБарајРегистрирајте сеВлез
Главно мени

--------------------
--------------------
--------------------
 
Latest topics
» Постхумно уште две награди за Тоше во Хрватска
Будимир : Тоше беше мојот живот и мојата љубов I_icon_minitimeПон Jул 19, 2010 8:21 pm by Anali

» Nokia 8800 Gold Arte Triband 3G Unlocked Phone......500Euros
Будимир : Тоше беше мојот живот и мојата љубов I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:28 pm by Jake100

» Canon LEGRIA HF20 HD Camcorder.......600Euros
Будимир : Тоше беше мојот живот и мојата љубов I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:27 pm by Jake100

» Canon EOS 450D 12MP DSLR Camera---300Euro
Будимир : Тоше беше мојот живот и мојата љубов I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:27 pm by Jake100

» Apple iPhone 3G S 32GB(Speed) Quadband 3G HSDPA GPS Unlocked Phone....300Euros
Будимир : Тоше беше мојот живот и мојата љубов I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:26 pm by Jake100

» Nikon D700 12MP DSLR Camera---800Euro
Будимир : Тоше беше мојот живот и мојата љубов I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:25 pm by Jake100

» Koji je poslednji film koji ste gledali?
Будимир : Тоше беше мојот живот и мојата љубов I_icon_minitimeВто Мар 03, 2009 9:23 pm by sonja_tose

» BUKET ZA TOSETA- Kurir 21.05.2008
Будимир : Тоше беше мојот живот и мојата љубов I_icon_minitimeВто Мар 03, 2009 9:18 pm by sonja_tose

» tose angel
Будимир : Тоше беше мојот живот и мојата љубов I_icon_minitimeВто Мар 03, 2009 9:01 pm by sonja_tose

Радио во живо
 
 
 
 

Share
 

 Будимир : Тоше беше мојот живот и мојата љубов

Go down 
АвторПорака
Admin
Admin
Admin

Број на мислења : 46
Join date : 2008-04-05
Age : 35
Местолокација : Krusevo

Будимир : Тоше беше мојот живот и мојата љубов Empty
ПишувањеПредмет: Будимир : Тоше беше мојот живот и мојата љубов   Будимир : Тоше беше мојот живот и мојата љубов I_icon_minitimeЧет Мај 15, 2008 2:50 pm

Будимир : Тоше беше мојот живот и мојата љубов

Будимир : Тоше беше мојот живот и мојата љубов Images28

Хрватскиот магазин “национал вчера го објави експлузивното интервју со Андријана Будимир, поранешната ракометарка на Кометал Ѓорче Петров, во кое таа зборува за драматичната приказна за скриената љубов со популарната музичка легенда Тоше Проески. Принцезо моја, спиј убаво, јас ќе те чувам во сонот. Се има смисла, откако пак си во мојот живот. Те сакам, убаво спиј. Ова се зборовите што ѓи содржела последната порака што ракометарката Андријана Будимир ја добила од своето момче Тоше Проески, кој загина во тешка сообраќјна несреќа кај Нова Градишка во Хрватска. Кој ви јави дека загинал Тоше? -Моја пријателка. Јас ни денеска не верувам дека го нема повеќе. Кога последен пат се видовте? Во понеделникот утрото заминавме заедно од Крушево за Скопје бидејќи Тоше имаше интервју со Весна Петрушевска. По интервјуто си дојде дома , се избањавме заедно, вечеравме и цело време ми велеше:”Не ми се оди, не ми се оди, едноставно не ми се оди”. Неколку пати ме праша : “ А да не одам, што мислиш ти ?”. Му реков да му се јави на Зухра и да му каже дека ќе стигне дури вечерта. Беше уморен и најверојатно ќе останеше со мене. Но, сепак, одлучи да замине и ми рече :”Чекај ме тука, чекај ме тука и не оди нигде.: Беше среќен што бев таму. А и јас исто така. Тешко се разделивме еден од друг. Пред заминувањетоги зеде клучевите од “бубата” што толку многу ја сакаше зашто мислеше дека тој автомобил има душа. Тоше многу ги сакаше автомобилите. Ми го даде клучот и ми рече :”Еве, вози ја “бубата” и чувај се”.Ми се јави кога ја поминаа границата и ми рече :”Убаво спиј, и мене ми се спие. Те сакам најмногу на светот.” Тоа бешпе последното што ми го рече. После тоа заспа засекогаш. О Боже , зошто ми го зеде... Јас се уште не верувам дека го нема. Како ќе живеам без него? Ми беше се на светот. Возачот Ѓорѓи Ѓорѓиевски ви е добар пријател.
Не ме прашувајте дали го обвинувам. Не го обвинувам. Тоше и Џоле ги испратив околу 11 : 15 часот. Џоле ми е голем пријател и тоа се случи е божја судбина. Уверена сум дека да можеше, Џоле би загинал на место Тоше. Го сакаше повеќе од себе. Беа неразделни другари. Никогаш нема да се ослободи од вината што ја чуствува. Ѓорѓи возеше бидејќи возачот на Тоше беше на годишен одмор. Многумина не знаат дека му бевте најголемата љубов на неговиот живот. Тоше во своите интервјуа велеше дека се уште не ја пронашол љубовта на својот живот, дека имал желба некој да го сака поради него, а не поради неговиот успех. Пред загинувањето со Весна петрушевска рече дека сте само пријатели. Зошто??? -Тоше беше под голем притисок од јавноста. Нашата врска беше тајна само од една причина – поради неговата менаџерка Лилјана Петковиќ, која тврдеше дека тоа не треба да се знае во јавноста. Инсистираше Тоше во јавноста да има имиџ на слободно момче. Тој не се согласуваше со тоа и ми рече да почекаме до Нова година, да поминат концертите, а потоа ќе го ставиме тоа на свое место. Каков беше вашиот однос со неговата менаџерка? Во интервјуто што го споменуватепретходно, Тоше тврдеше дека таа му била како втора мајка
За никого не сакам да зборувам лошо. Сликата во јавноста беше сосема поинаква. Лилјана само мене не можеше да ме оддели од него. Сега и онака ќе се дознаат многу работи, таа никогаш не му била втора мајка..
Ви сметаше ли тоа што на некој начин ве криеше??? -Му реков – тоа е твоја кариера и ти одлучуваш. Од друга страна, не сакав да се експонирам и го прифатив тоа. Се вратив само поради него и воопшто не ми беше битно дали медиумите ќе знаат дека јас постојам во неговиот живот или не. Јас знаев дека постојам. Во едно интервју изјавивте “преполна сум повреди, но пред се сакам семејство со три деца.Попусти ми се сите тие пари ако го немам тоа”. Дали вашата врска со Тоше одеше во тој правец. -Многу сакавме деца, но поради неговата кариера во овој момент, тоа беше невозможно. Пред неколку месеци , една вечер се врати од пат и ми рече дека има подарок за мене. Сакав веднаш да дознаам што е, но ми рече да почекам во собата на катот. Мислев дека е тоа торта што треба да ја ставам во фриждер. По неколку минути ме повика. Во рацете држеше златен ретривер. Ми рече:”Еве ти куче, барем некое време нема да “плачесш” за бебе”. Кога рече дека ќе се вика Бас, му реков дека треба да го викаме Клавир. Бев толку среќена. По цели денови си игравме со него. Беше право бебе. Пред само неколку бевме во едно кафуле со нашето друштво, беше многу среќен и добро расположен. Го зеде микрофонот , ми пееше пред сите и ми рече:” Уште една година и сакам да ми родиш дете”. Не се сеќавам дали некогаш сум се почуствувала поголема среќа. Извор Весникот Шпиц.
Вратете се на почетокот Go down
http://krusevo.macedonianforum.net
jas
ГостинБудимир : Тоше беше мојот живот и мојата љубов Empty
ПишувањеПредмет: Re: Будимир : Тоше беше мојот живот и мојата љубов   Будимир : Тоше беше мојот живот и мојата љубов I_icon_minitimeЧет Мај 15, 2008 7:17 pm

Ne se slozuvam so toa za Ljilja Mad nema vrska toa sto ona go zbori. Zenata si e super i poveke od toa. A ovaa Andrijana neka zbori sto saka i taka nikoj ne i veruva.
Вратете се на почетокот Go down
vendy

vendy

Број на мислења : 51
Join date : 2008-05-02
Местолокација : Kotor , Crna Gora

Будимир : Тоше беше мојот живот и мојата љубов Empty
ПишувањеПредмет: Re: Будимир : Тоше беше мојот живот и мојата љубов   Будимир : Тоше беше мојот живот и мојата љубов I_icon_minitimeЧет Мај 15, 2008 11:10 pm

Будимир : Тоше беше мојот живот и мојата љубов N7239610

cheers slazem se , imas srce od mene !!!
Вратете се на почетокот Go down
toshkyБрој на мислења : 1
Join date : 2008-05-16

Будимир : Тоше беше мојот живот и мојата љубов Empty
ПишувањеПредмет: Re: Будимир : Тоше беше мојот живот и мојата љубов   Будимир : Тоше беше мојот живот и мојата љубов I_icon_minitimeСаб Мај 17, 2008 2:43 am

a mozebi da gi ostavite i dvete da taguvaat na mir?ionaka niv im e najtesko a ako Tose mozel da gi saka i dvete vie mozete barem da gi pocituvate(ne mora da sakate niedna od niv)...
Вратете се на почетокот Go down
Admin
Admin
Admin

Број на мислења : 46
Join date : 2008-04-05
Age : 35
Местолокација : Krusevo

Будимир : Тоше беше мојот живот и мојата љубов Empty
ПишувањеПредмет: Re: Будимир : Тоше беше мојот живот и мојата љубов   Будимир : Тоше беше мојот живот и мојата љубов I_icon_minitimeСаб Мај 17, 2008 1:34 pm

toshky напиша:
a mozebi da gi ostavite i dvete da taguvaat na mir?ionaka niv im e najtesko a ako Tose mozel da gi saka i dvete vie mozete barem da gi pocituvate(ne mora da sakate niedna od niv)...

Popolno se slozuvam
Вратете се на почетокот Go down
http://krusevo.macedonianforum.net
jas
ГостинБудимир : Тоше беше мојот живот и мојата љубов Empty
ПишувањеПредмет: Re: Будимир : Тоше беше мојот живот и мојата љубов   Будимир : Тоше беше мојот живот и мојата љубов I_icon_minitimeСре Мај 21, 2008 10:45 pm

haha pa rabotata e vo toa sto premnogu ja sakam i pocituvam tetka Ljilja (inace licno ja znam) i zatoa ne dozvoluvam nikoj da zbori za nea loso...a posebno onaa Andrijana
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Будимир : Тоше беше мојот живот и мојата љубов Empty
ПишувањеПредмет: Re: Будимир : Тоше беше мојот живот и мојата љубов   Будимир : Тоше беше мојот живот и мојата љубов I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Будимир : Тоше беше мојот живот и мојата љубов
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Новости :: Архива на новости-
Отиди до: