HomePortalGalleryБарајРегистрирајте сеВлез
Главно мени

--------------------
--------------------
--------------------
 
Latest topics
» Постхумно уште две награди за Тоше во Хрватска
Торта со ликот на Тоше Проески ја освои втората награда на манифестацијата "Вешта жена" (РПТ) I_icon_minitimeПон Jул 19, 2010 8:21 pm by Anali

» Nokia 8800 Gold Arte Triband 3G Unlocked Phone......500Euros
Торта со ликот на Тоше Проески ја освои втората награда на манифестацијата "Вешта жена" (РПТ) I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:28 pm by Jake100

» Canon LEGRIA HF20 HD Camcorder.......600Euros
Торта со ликот на Тоше Проески ја освои втората награда на манифестацијата "Вешта жена" (РПТ) I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:27 pm by Jake100

» Canon EOS 450D 12MP DSLR Camera---300Euro
Торта со ликот на Тоше Проески ја освои втората награда на манифестацијата "Вешта жена" (РПТ) I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:27 pm by Jake100

» Apple iPhone 3G S 32GB(Speed) Quadband 3G HSDPA GPS Unlocked Phone....300Euros
Торта со ликот на Тоше Проески ја освои втората награда на манифестацијата "Вешта жена" (РПТ) I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:26 pm by Jake100

» Nikon D700 12MP DSLR Camera---800Euro
Торта со ликот на Тоше Проески ја освои втората награда на манифестацијата "Вешта жена" (РПТ) I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:25 pm by Jake100

» Koji je poslednji film koji ste gledali?
Торта со ликот на Тоше Проески ја освои втората награда на манифестацијата "Вешта жена" (РПТ) I_icon_minitimeВто Мар 03, 2009 9:23 pm by sonja_tose

» BUKET ZA TOSETA- Kurir 21.05.2008
Торта со ликот на Тоше Проески ја освои втората награда на манифестацијата "Вешта жена" (РПТ) I_icon_minitimeВто Мар 03, 2009 9:18 pm by sonja_tose

» tose angel
Торта со ликот на Тоше Проески ја освои втората награда на манифестацијата "Вешта жена" (РПТ) I_icon_minitimeВто Мар 03, 2009 9:01 pm by sonja_tose

Радио во живо
 
 
 
 

Share
 

 Торта со ликот на Тоше Проески ја освои втората награда на манифестацијата "Вешта жена" (РПТ)

Go down 
АвторПорака
Admin
Admin
Admin

Број на мислења : 46
Join date : 2008-04-05
Age : 35
Местолокација : Krusevo

Торта со ликот на Тоше Проески ја освои втората награда на манифестацијата "Вешта жена" (РПТ) Empty
ПишувањеПредмет: Торта со ликот на Тоше Проески ја освои втората награда на манифестацијата "Вешта жена" (РПТ)   Торта со ликот на Тоше Проески ја освои втората награда на манифестацијата "Вешта жена" (РПТ) I_icon_minitimeСре Мај 14, 2008 10:08 am

Торта со ликот на Тоше Проески ја освои втората награда на манифестацијата "Вешта жена" (РПТ)

Лилјана Кочоска од Битола е победничка на 17-тиот по ред натпревар во готвење „Вешта жена“, што се одржа во Тетово.

Второто место го освои кичевчанката Божана Милошевска со трпезата „Со љубов за Тоше”. Таа подготви торта која беше декорирана со ликот на Тоше Проески.

- Изгубивме прекрасен човек. Со ова сакав да му се оддолжам. Немав енергија да и дадам среќни бои на тортата. Истата слика ја имам и дома. Да му се заблагодариме што имавме прекрасен човек, прекрасен хуманист да го продолжиме патот кој ни го остави на сите. Македонија загуби човек кој сите го почувствувавме како член на семејството, рече Божана Милошевска.

На годинешново финале учествуваа 17 жени кои се натпреваруваа за наградата „вешта жена“ и четири натпреварувачки во категоријата „гран при“.

- Оваа манифестација има за цел поврзување на исти мислења во врска со храната. Тие не се готвачки, храната е причина да се соберат, зошто никој не може без храна да издржи. Ова натпреварување има хуманитарен карактер, два хумани лика се наоѓаат на масите на нашите натпреварувачки Мајка Тереза и Тоше Проески. Ќе подготвиме аукција на подготвените специјалитети, а парите ќе одат за изградба на манастирот на Тоше во Крушево и кујната на Мајка Тереза во Скопје која ги храни бездомниците, рече организаторката на манифестацијата Снежана Стојановска.
Вратете се на почетокот Go down
http://krusevo.macedonianforum.net
vendy

vendy

Број на мислења : 51
Join date : 2008-05-02
Местолокација : Kotor , Crna Gora

Торта со ликот на Тоше Проески ја освои втората награда на манифестацијата "Вешта жена" (РПТ) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Торта со ликот на Тоше Проески ја освои втората награда на манифестацијата "Вешта жена" (РПТ)   Торта со ликот на Тоше Проески ја освои втората награда на манифестацијата "Вешта жена" (РПТ) I_icon_minitimeСре Мај 14, 2008 11:49 am

ima li gdje slika torte ?
Вратете се на почетокот Go down
 
Торта со ликот на Тоше Проески ја освои втората награда на манифестацијата "Вешта жена" (РПТ)
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Новости :: Архива на новости-
Отиди до: