HomePortalGalleryБарајРегистрирајте сеВлез
Главно мени

--------------------
--------------------
--------------------
 
Latest topics
» Постхумно уште две награди за Тоше во Хрватска
Хрватската компанија „Конструктор инженеринг“ ќе го гради патот до манастирот на Тоше I_icon_minitimeПон Jул 19, 2010 8:21 pm by Anali

» Nokia 8800 Gold Arte Triband 3G Unlocked Phone......500Euros
Хрватската компанија „Конструктор инженеринг“ ќе го гради патот до манастирот на Тоше I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:28 pm by Jake100

» Canon LEGRIA HF20 HD Camcorder.......600Euros
Хрватската компанија „Конструктор инженеринг“ ќе го гради патот до манастирот на Тоше I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:27 pm by Jake100

» Canon EOS 450D 12MP DSLR Camera---300Euro
Хрватската компанија „Конструктор инженеринг“ ќе го гради патот до манастирот на Тоше I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:27 pm by Jake100

» Apple iPhone 3G S 32GB(Speed) Quadband 3G HSDPA GPS Unlocked Phone....300Euros
Хрватската компанија „Конструктор инженеринг“ ќе го гради патот до манастирот на Тоше I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:26 pm by Jake100

» Nikon D700 12MP DSLR Camera---800Euro
Хрватската компанија „Конструктор инженеринг“ ќе го гради патот до манастирот на Тоше I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:25 pm by Jake100

» Koji je poslednji film koji ste gledali?
Хрватската компанија „Конструктор инженеринг“ ќе го гради патот до манастирот на Тоше I_icon_minitimeВто Мар 03, 2009 9:23 pm by sonja_tose

» BUKET ZA TOSETA- Kurir 21.05.2008
Хрватската компанија „Конструктор инженеринг“ ќе го гради патот до манастирот на Тоше I_icon_minitimeВто Мар 03, 2009 9:18 pm by sonja_tose

» tose angel
Хрватската компанија „Конструктор инженеринг“ ќе го гради патот до манастирот на Тоше I_icon_minitimeВто Мар 03, 2009 9:01 pm by sonja_tose

Радио во живо
 
 
 
 

Share
 

 Хрватската компанија „Конструктор инженеринг“ ќе го гради патот до манастирот на Тоше

Go down 
АвторПорака
Admin
Admin
Admin

Број на мислења : 46
Join date : 2008-04-05
Age : 35
Местолокација : Krusevo

Хрватската компанија „Конструктор инженеринг“ ќе го гради патот до манастирот на Тоше Empty
ПишувањеПредмет: Хрватската компанија „Конструктор инженеринг“ ќе го гради патот до манастирот на Тоше   Хрватската компанија „Конструктор инженеринг“ ќе го гради патот до манастирот на Тоше I_icon_minitimeВто Мај 13, 2008 1:48 pm

Хрватската компанија „Конструктор инженеринг“ ќе го гради патот до манастирот на Тоше
Хрватската компанија „Конструктор инженеринг“ ќе го гради патот до манастирот на Тоше Manast10
Скопје, 7 април (МИА) - Хрватската компанија „Конструктор инженеринг“ е избрана за најповолен понудувач на тендерот за изградба на локалниот пат кој го поврзува Крушево со манастирот „Свето Преображение“ што го градеше Тоше Проески, соопшти денеска Министерството за трансопрт и врски.

Изградбата на локалниот пат во должина од 3.050 метри е дел од активностите кои се посветени на зачувување на ликот и делото на Тоше Проески.

Градежните работи околу изградбата на локалниот пат од месноста Сливница до манастирот „Свето Преображение“ во Крушево се очекува да почнат во текот на овој месец, а предвидено е целосната изградба да трае три месеци.

За комплетирање на овој проект се издвоени средства во износ од 24.149.567 денари.
Вратете се на почетокот Go down
http://krusevo.macedonianforum.net
vendy

vendy

Број на мислења : 51
Join date : 2008-05-02
Местолокација : Kotor , Crna Gora

Хрватската компанија „Конструктор инженеринг“ ќе го гради патот до манастирот на Тоше Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хрватската компанија „Конструктор инженеринг“ ќе го гради патот до манастирот на Тоше   Хрватската компанија „Конструктор инженеринг“ ќе го гради патот до манастирот на Тоше I_icon_minitimeВто Мај 13, 2008 7:47 pm

znam da su radovi u toku , da li ce biti sve gotovo do 19.08. ?
Вратете се на почетокот Go down
Admin
Admin
Admin

Број на мислења : 46
Join date : 2008-04-05
Age : 35
Местолокација : Krusevo

Хрватската компанија „Конструктор инженеринг“ ќе го гради патот до манастирот на Тоше Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хрватската компанија „Конструктор инженеринг“ ќе го гради патот до манастирот на Тоше   Хрватската компанија „Конструктор инженеринг“ ќе го гради патот до манастирот на Тоше I_icon_minitimeВто Мај 13, 2008 8:00 pm

vendy напиша:
znam da su radovi u toku , da li ce biti sve gotovo do 19.08. ?

ne se znae
Вратете се на почетокот Go down
http://krusevo.macedonianforum.net
cecaБрој на мислења : 7
Join date : 2008-05-13

Хрватската компанија „Конструктор инженеринг“ ќе го гради патот до манастирот на Тоше Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хрватската компанија „Конструктор инженеринг“ ќе го гради патот до манастирот на Тоше   Хрватската компанија „Конструктор инженеринг“ ќе го гради патот до манастирот на Тоше I_icon_minitimeВто Мај 13, 2008 8:07 pm

toska do vecnostii..te sakam toska Sad
Вратете се на почетокот Go down
vendy

vendy

Број на мислења : 51
Join date : 2008-05-02
Местолокација : Kotor , Crna Gora

Хрватската компанија „Конструктор инженеринг“ ќе го гради патот до манастирот на Тоше Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хрватската компанија „Конструктор инженеринг“ ќе го гради патот до манастирот на Тоше   Хрватската компанија „Конструктор инженеринг“ ќе го гради патот до манастирот на Тоше I_icon_minitimeВто Мај 13, 2008 8:10 pm

ceco lutko moja , dobro dosla !!! pa idemo zajedno u manastir
Вратете се на почетокот Go down
cecaБрој на мислења : 7
Join date : 2008-05-13

Хрватската компанија „Конструктор инженеринг“ ќе го гради патот до манастирот на Тоше Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хрватската компанија „Конструктор инженеринг“ ќе го гради патот до манастирот на Тоше   Хрватската компанија „Конструктор инженеринг“ ќе го гради патот до манастирот на Тоше I_icon_minitimeВто Мај 13, 2008 8:13 pm

vendy напиша:
ceco lutko moja , dobro dosla !!! pa idemo zajedno u manastir

ako bog da...nadam se da ce da cuje moju molitvu
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Хрватската компанија „Конструктор инженеринг“ ќе го гради патот до манастирот на Тоше Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хрватската компанија „Конструктор инженеринг“ ќе го гради патот до манастирот на Тоше   Хрватската компанија „Конструктор инженеринг“ ќе го гради патот до манастирот на Тоше I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Хрватската компанија „Конструктор инженеринг“ ќе го гради патот до манастирот на Тоше
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Новости :: Архива на новости-
Отиди до: