HomePortalGalleryБарајРегистрирајте сеВлез
Главно мени

--------------------
--------------------
--------------------
 
Latest topics
» Постхумно уште две награди за Тоше во Хрватска
Обожавателите на Тоше ги бојкотираа наградите „Порин“ во Хрватска I_icon_minitimeПон Jул 19, 2010 8:21 pm by Anali

» Nokia 8800 Gold Arte Triband 3G Unlocked Phone......500Euros
Обожавателите на Тоше ги бојкотираа наградите „Порин“ во Хрватска I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:28 pm by Jake100

» Canon LEGRIA HF20 HD Camcorder.......600Euros
Обожавателите на Тоше ги бојкотираа наградите „Порин“ во Хрватска I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:27 pm by Jake100

» Canon EOS 450D 12MP DSLR Camera---300Euro
Обожавателите на Тоше ги бојкотираа наградите „Порин“ во Хрватска I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:27 pm by Jake100

» Apple iPhone 3G S 32GB(Speed) Quadband 3G HSDPA GPS Unlocked Phone....300Euros
Обожавателите на Тоше ги бојкотираа наградите „Порин“ во Хрватска I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:26 pm by Jake100

» Nikon D700 12MP DSLR Camera---800Euro
Обожавателите на Тоше ги бојкотираа наградите „Порин“ во Хрватска I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:25 pm by Jake100

» Koji je poslednji film koji ste gledali?
Обожавателите на Тоше ги бојкотираа наградите „Порин“ во Хрватска I_icon_minitimeВто Мар 03, 2009 9:23 pm by sonja_tose

» BUKET ZA TOSETA- Kurir 21.05.2008
Обожавателите на Тоше ги бојкотираа наградите „Порин“ во Хрватска I_icon_minitimeВто Мар 03, 2009 9:18 pm by sonja_tose

» tose angel
Обожавателите на Тоше ги бојкотираа наградите „Порин“ во Хрватска I_icon_minitimeВто Мар 03, 2009 9:01 pm by sonja_tose

Радио во живо
 
 
 
 

Share
 

 Обожавателите на Тоше ги бојкотираа наградите „Порин“ во Хрватска

Go down 
АвторПорака
Admin
Admin
Admin

Број на мислења : 46
Join date : 2008-04-05
Age : 35
Местолокација : Krusevo

Обожавателите на Тоше ги бојкотираа наградите „Порин“ во Хрватска Empty
ПишувањеПредмет: Обожавателите на Тоше ги бојкотираа наградите „Порин“ во Хрватска   Обожавателите на Тоше ги бојкотираа наградите „Порин“ во Хрватска I_icon_minitimeПон Мај 12, 2008 2:53 pm

Обожавателите на Тоше ги бојкотираа наградите „Порин“ во Хрватска
Обожавателите на Тоше ги бојкотираа наградите „Порин“ во Хрватска Images19

Членовите на фан-клубот на Тоше Проески пред самото доделување на наградите „Порин“ синоќа се собраа пред зградата на Хрватската радиотелевизија (ХРТ) уште еднаш да укажат на големата неправда, а според некои и срамота, кои организаторите му ја нанесоа на македонскиот пејач, јавија хрватските медиуми.

- Немаме никакви изјави, ова е се што сакаме да и го порачаме на јавноста, изјавија огорчените обожаватели, кои наидоа на голема поддршка на бројни соработници на „Порин“ кои сметаа дека македонискиот пејач неправедно е игнориран, и тоа за годината во која остварил најмногу успех и без конкуренција беше најизведуван музичар во Хрватска.

Организаторите на наградите „Порин“ во последен момент со кус спот одлучија да се присетат на Проески.
Обожавателите на Тоше ги бојкотираа наградите „Порин“ во Хрватска Reklam11

За Тоше на доделувањето прв поговори Жак Худек, посветувајќи му го освоениот „Порин“ токму на него, а Мирослав Рус, освојувајќи ја наградата за песна на годината („Игри без граници“) се заблагодари на неговаа менаџерка и бројни други соработници.

Тоше Проески освои еден „Порин“, и остана без бројни номинации поради тоа што, како што објаснија организаторите, немал хрватско државјанство. Притоа не им бил важен фактот дека албумот во целост е снимен и подуциран со хрватски сили, а како аргумент не послужи ни тоа што Едо Маајка, кој исто така нема хрватско државјанство, веќе освои неколку награди, забележуваат хрватските медиуми.

- Некои работи мораме да ги промениме, изјави неодамна Хус Хасанефендиќ во име на организаторите на „Порин“, а дека е така, се покажа и на самото доделување.

Албумот на Тоше „Игри без граници“, инаку најпродавано дискографско издание во 2007 година, се најде во категорија со Нора Џоунс и Брус Спрингстин, а наградата отиде кај џез пејачката.
Вратете се на почетокот Go down
http://krusevo.macedonianforum.net
 
Обожавателите на Тоше ги бојкотираа наградите „Порин“ во Хрватска
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Новости :: Архива на новости-
Отиди до: