HomePortalGalleryБарајРегистрирајте сеВлез
Главно мени

--------------------
--------------------
--------------------
 
Latest topics
» Постхумно уште две награди за Тоше во Хрватска
Северина конечно невеста I_icon_minitimeПон Jул 19, 2010 8:21 pm by Anali

» Nokia 8800 Gold Arte Triband 3G Unlocked Phone......500Euros
Северина конечно невеста I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:28 pm by Jake100

» Canon LEGRIA HF20 HD Camcorder.......600Euros
Северина конечно невеста I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:27 pm by Jake100

» Canon EOS 450D 12MP DSLR Camera---300Euro
Северина конечно невеста I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:27 pm by Jake100

» Apple iPhone 3G S 32GB(Speed) Quadband 3G HSDPA GPS Unlocked Phone....300Euros
Северина конечно невеста I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:26 pm by Jake100

» Nikon D700 12MP DSLR Camera---800Euro
Северина конечно невеста I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:25 pm by Jake100

» Koji je poslednji film koji ste gledali?
Северина конечно невеста I_icon_minitimeВто Мар 03, 2009 9:23 pm by sonja_tose

» BUKET ZA TOSETA- Kurir 21.05.2008
Северина конечно невеста I_icon_minitimeВто Мар 03, 2009 9:18 pm by sonja_tose

» tose angel
Северина конечно невеста I_icon_minitimeВто Мар 03, 2009 9:01 pm by sonja_tose

Радио во живо
 
 
 
 

Share
 

 Северина конечно невеста

Go down 
АвторПорака
Admin
Admin
Admin

Број на мислења : 46
Join date : 2008-04-05
Age : 35
Местолокација : Krusevo

Северина конечно невеста Empty
ПишувањеПредмет: Северина конечно невеста   Северина конечно невеста I_icon_minitimeНед Мај 11, 2008 1:46 pm

Северина конечно невеста Images13
Одамна докажа дека има смисла за хумор, но и дека најдобро се зафркава на сопствена сметка. И затоа, кога сите веќе ја прашуваат кога конечно ќе се мажи, Северина Вучковиќ одговара - на свадбата. Тоа ќе биде славје за паметење, на 19 мај, кога се поканети сите нејзини роднини, пријатели, колеги и соработници. Но ним, пред младоженецот, ќе им го претстави албумот "Здраво Маријо", кој го спрема веќе две години и кој, и пред да биде објавен, крена доста прашина. Некои однапред го етикетираа како "хард-кор турбо-фолк", други ги интересира "новиот звук" од соработката со Горан Бреговиќ.

- Свадба, е луѓе, моја свадба. Но немојте буквално да ја сфатите, тоа пред се ќе биде добра забава. Имено, луѓето слават се и сешто и секоја прослава ја нарекуваат според приликата, но секогаш се сведува на истото. Добро јагнешко, добра пијачка, некој ќе запее... Но всушност, тоа ќе биде промоција на мојот албум. Јас во свадбен фустан, сите облечени како сватови, вистинска свадба - од супата до винскиот гулаш. Ќе бидат поканети најблиските роднини, моите пријатели, ќе имам прекрасни старосватици, кои ќе бидат облечени во онакви розови и виолетови фустанчиња. Свадбата почнува околу 19 часот во ресторан "Округљак"
Вратете се на почетокот Go down
http://krusevo.macedonianforum.net
 
Северина конечно невеста
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Новости :: Архива на новости-
Отиди до: